Doskonały mecz w wykonaniu polskiego bramkarza - reprezentacja piłkarska Polski triumfuje w pojedynku z reprezentacją narodową Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

Doskonały mecz w wykonaniu polskiego bramkarza - reprezentacja piłkarska Polski triumfuje w pojedynku z reprezentacją narodową Arabii Saudyjskiej wynikiem 2 do 0!

Mistrzostwa świata w Katarze już przed inauguracyjnym starciem były uznawane za szczególne pod różnymi względami. Do określania szans drużyny polskiej na awans do dalszej fazy kibice piłkarscy w naszym kraju podchodzili z rozsądkiem. Naszymi przeciwnikami w grupowych rozgrywkach miała być solidna Arabia Saudyjska, główny faworyt do mistrzostwa świata drużyna Argentyny, oraz narodowa reprezentacja Meksyku. Dla naszych piłkarzy pierwszy mecz na mundialu był niesamowicie trudny i mnóstwo ekspertów od piłki nożnej krytykowało styl, w jakim zagrała polska reprezentacja. Nasz selekcjoner uspokajał jednak, iż z każdym następnym spotkaniem dyspozycja polskiego zespołu narodowego będzie prezentować się o wiele lepiej i tego najlepszym przykładem miał być pojedynek z narodową reprezentacją Arabii Saudyjskiej. I w gruncie rzeczy okazało się, iż to spotkanie było przełomem dla polskich piłkarzy. W trakcie tego meczu polscy zawodnicy pokazali się dużo lepiej niż z zespołem narodowym Meksyku i kibice z Polski mogli liczyć na wygraną.

Gra kadry polskiej od pierwszych minut tego pojedynku prezentowała się o wiele lepiej w kontekście ofensywnym, niż miało to miejsce w przypadku pierwszego starcia. Polska narodowa kadra kreowała sytuacje i próbowała trzymać się przy piłce. Rzecz jasna nie zabrakło pomyłek w obronie, lecz tego dnia po raz kolejny doskonale prezentował się Szczęsny, który wyłapywał wszystkie strzały. W I części padła także pierwsza bramka dla polskiej kadry, którą zdobył Zieliński. Pod koniec I części piłkarze drużyny Arabii Saudyjskiej wywalczyli rzut karny i nie mieli w planach odpuszczać. W tej sytuacji kolejny raz niezwykle zachował się Wojtek Szczęsny, który wybronił uderzenie z karnego, a potem kolejny strzał zawodnika Arabii Saudyjskiej. Pierwsza część skończyła się wynikiem jeden do zera dla polskiego zespołu. Podczas drugiej części reprezentacja piłkarska Polski strzeliła II. bramkę, a jej autorem był Robert Lewandowski. Piłkarz FC Barcelony wykorzystał błąd defensywnego gracza narodowej kadry Arabii Saudyjskiej i powiększył prowadzenie naszego zespołu. Polska reprezentacja piłkarska prowadzi w grupie C po dwóch pojedynkach i ma bardzo dużo szanse na zakwalifikowanie się do 1/8 finału.