Polska narodowa drużyna w siatkówkę zwycięża drużynę narodową Włoch i zajmuje trzecie miejsce podczas turnieju National League!

Polska narodowa drużyna w siatkówkę zwycięża drużynę narodową Włoch i zajmuje trzecie miejsce podczas turnieju National League!

U nas siatkarscy wielbiciele są przyzwyczajeni od wielu lat do świętowania zwycięstw. Polska narodowa drużyna podczas kolejnych turniejów przedstawia niesamowity poziom, czego efektem są zdobywane medale. Warto tutaj mieć na uwadze to, że polscy reprezentanci jako jedyni w historii tej dyscypliny, dali radę obronić tytuł mistrza świata. Bez wątpienia jest to ogromne osiągnięcie, które zasługuje na pochwałę. Wielkość siatki w naszym kraju kreowała się na początku trzeciego tysiąclecia, kiedy to 16 lat temu zagraliśmy w wielkim finale na mundialu. Wtedy świetny turniej miał Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero reprezentanci Brazylii. Dziennikarze sportowi posyłali naprawdę dużo komplementów w kierunku polskiej drużyny mimo porażki w meczu finałowym z narodową reprezentacją Brazylii rezultatem 0:3. Bez cienia wątpliwości nikt nie zdołał przewidzieć, jakie sukcesy będzie odnosić ta generacja w następnych latach.

Dla zwycięstw polskich zawodników bez wątpienia podstawą byli dobrze wybierani szkoleniowcy. Najczęściej zawodnicy świetnie rozumieli się z trenerami, co przekładało się na niesamowitą dyspozycję na parkiecie. W przypadku narodowej kadry Polski a także selekcjonera Grbicia, który przejął stery po Heynenie wygląda to tak samo. Były siatkarz pochodzący z Serbii początkowo nie budził zaufania pośród sportowych ekspertów z Polski, jednak z upływem czasu wypracował sobie dobrą markę. Niedługo nasza drużyna bronić będzie złotego medalu we wrześniu. Lecz zanim dojdzie do tego, polscy reprezentanci wzięli udział w turnieju Ligi Narodów. W piłce siatkowej jest to dość świeży turniej, który kibice przyjęli ze sporym optymizmem. Dużo sympatyków liczyło, iż kadra Polski będzie w stanie zwyciężyć w Lidze Narodów. podczas grupowych rozgrywek zaprezentowali się świetnie, a w ćwierćfinale wygrali z narodowym zespołem Iranu. W półfinale siatkarze polskiej drużyny nie dali rady z kadrą Stanów Zjednoczonych i musieli zadowolić się pojedynkiem o miejsce trzecie. Reprezentacja narodowa Włoch była rywalem zespołu narodowego Polski. Narodowa drużyna Polski mogła radować się z brązowego medalu Ligi Narodów po tym jak ten pojedynek skończył się rezultatem zero do trzech.