Triumf kadry Ukrainy wynikiem trzy do jednego w barażowym meczu z kadrą narodową Szkocji!

W poprzednim tygodniu piłkarscy kibice ze Starego Kontynentu z zaciekawieniem czekali na pojedynek kadry narodowej Szkocji z reprezentacją narodową Ukrainy. Jeszcze parę miesięcy temu byłoby to absolutnie normalne spotkanie, lecz okoliczności znacząco się zmieniły. W pierwszej chwili to spotkanie miało zostać rozgrywane trzy miesiące temu, lecz przeszkodą była atak rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Federacja piłki nożnej Ukrainy zapytała o przesunięcie starcia barażowego, na co zgodziła się federacja piłkarska FIFA. Nowy termin został ogłoszony na czerwiec i obydwie drużyny były przygotowane do pojedynku. Faworyta do wygranej w tym barażowym spotkaniu z całą pewnością było naprawdę ciężko określić. Gracze narodowego zespołu Ukrainy przystępowali do tego meczu z gigantyczną zawziętością, aby zaprezentować światu, iż są zmotywowani oraz przygotowani do rywalizacji na murawie.

Natomiast Szkocja to starcie chciała potraktować jak wszystkie inne. Szkoleniowiec od początku tego spotkania powtarzał swoim zawodnikom, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą popełnić błędu. Ukraińska narodowa drużyna znana jest z tego, iż jest w stanie konstruować niesamowicie szybkie kontry, które zazwyczaj kończą się golem. Trzeba zaznaczyć to, że to spotkanie naprawdę było niezwykle elektryzujące. Jednak tego dnia zawodnicy ukraińscy byli dużo skuteczniejsi od swoich przeciwników. Gola numer jeden dali radę zdobyć w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to do siatki trafił Jarmołenko. Prezentacją świetnie zorganizowanej gry Ukraińców, którzy efektywnie odpierali zapędy ofensywne drużyny Szkocji było pierwsze 45. minut starcia. Pierwsze 45 minut pojedynku barażowego skończyła się rezultatem jeden do zera dla ukraińskiej drużyny. Aż trzy gole mieliśmy okazję oglądać podczas drugich 45. minut tego pojedynku. Raz do siatki strzelali szkoccy zawodnicy, a dwa razy piłkarze narodowej drużyny Ukrainy. W rozrachunku końcowym mecz zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść naszych sąsiadów. Drużyna narodowa Ukrainy dzięki wygranej w dalszym ciągu ma szansę dostać się na mundial, który będzie rozgrywany w Katarze.