W wielkim finale rywalizacji o Puchar Polski mogliśmy obserwować bardzo dobre spotkanie i zwycięstwo Rakowa z Częstochowy!

W wielkim finale rywalizacji o Puchar Polski mogliśmy obserwować bardzo dobre spotkanie i zwycięstwo Rakowa z Częstochowy!

Polskie piłkarskie rozgrywek potrafią wzbudzać wśród futbolowych sympatyków z Polski mieszane emocje. Przytrafić się mogą takie chwile, gdy odczuwamy ochotę, żeby wspierać polskich piłkarzy ze wszystkich sił i możemy czuć zadowolenie. Bardzo często na grę klubów piłkarskich z naszego kraju bardzo ciężko się patrzy i takich momentów również nie brakuje. Bez najmniejszych wątpliwości w kontekście meczu finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy mieć nadzieję na dobry mecz. Spotkanie finałowe zaprawdę było niezwykle intrygujące. Na przeciw siebie stanęły na tą chwilę dwa najlepsze piłkarskie kluby z naszego kraju, a dokładnie częstochowski Raków a także Lech z Poznania. Te dwa kluby rywalizują między sobą również o to, kto za dwie kolejki zostanie zwycięzcom polskich rozgrywek piłkarskich.

Na skutek tego stawka spotkania finałowego z całą pewnością była dużo większa. Ogranie głównego przeciwnika do mistrzowskiego tytułu w tak ważnym meczu to na pewno potężny cios. Zwycięzca jak zwykle mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, że te oba kluby miały nadzieję na wygraną. I w przypadku tego pojedynku o wiele skuteczniejszą piłkarską ekipą okazał się Raków Częstochowa. Gracze trenowani przez trenera Papszuna Marka zaprezentowali świetne umiejętności piłkarskie. Byli drużyną lepszą od Lecha z Poznania pod niemal każdym względem i naprawdę trudno nie zaakceptować faktu, że zasługiwali na zwycięstwo. Ostateczny wynik finałowego pojedynku między poznańskim Lechem, a Rakowem Częstochowa to jeden do trzech. Podczas pojedynku finałowego było wiele emocji, jednak piłkarze Rakowa nieustannie panowali nad sytuacją. Na prowadzenie dali radę wyjść bardzo prędko, gdyż już w 6. minucie i już tego prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy Raków Częstochowa zdobył bramkę numer dwa, która umożliwiła im wyjść na kolejne 45. minut z ogromny zapasem. Piłkarze Lecha usiłowali nadrobić straty w drugiej części, jednak zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Do siatki kilka minut przed końcem spotkania strzelili zawodnicy częstochowskiego Rakowa i w ten właśnie sposób przypieczętowali swoją wygraną w finale rozgrywek pucharu krajowego.