Zadecydował konkurs jedenastek - niesamowite emocje podczas pojedynku zespołu narodowego Chorwacji z narodową drużyną Brazylii!

Zadecydował konkurs jedenastek - niesamowite emocje podczas pojedynku zespołu narodowego Chorwacji z narodową drużyną Brazylii!

Światowe mistrzostwa, które odbywają się w Katarze małymi krokami zbliżają się ku zakończeniu. W zeszły weekend rozgrywane były spotkania ćwierćfinałowe, których wygrani wystąpią w półfinale mistrzowskiej imprezy. Z tym, iż ich kadra narodowa pożegnała się z szansami na wygranie mistrzowskiego tytułu musiało pogodzić się sporo kibiców piłki nożnej. Pozostaje jednak śledzić mundial do końca i fascynować się ekscytującymi bramkami oraz wyczekiwać na finałowe rozstrzygnięcia. Nie da się ukryć, iż od samego początku światowych mistrzostw jednym z kandydatów do zgarnięcia tytułu mistrzowskiego była brazylijska drużyna narodowa. Mogło wydawać się, że po triumfie z narodową drużyną Korei Południowej wszystko zmierza w dobrym kierunku, ale wówczas nadszedł czas meczu z drużyną narodową Chorwacji. Piłkarze narodowej drużyny Chorwacji zafundowali dla kadry Brazylii naprawdę trudne warunki podczas tego spotkania.

Od pierwszych minut meczu drużyna narodowa Brazylii miała trudność ze skończeniem akcji ofensywnej celnym uderzeniem na bramkę. Chorwaccy piłkarze fenomenalnie grali w defensywie, lecz od czasu do czasu byli w stanie wystraszyć ładnymi akcjami ofensywnymi. Arbiter tego starcia nie miał wyboru i po regulaminowym czasie gry był zmuszony zaprosić piłkarzy obu zespołów na dogrywkę trwającą 30. minut. Futbolowi wielbiciele obecni na trybunach byli zadowoleni z przebiegu spotkania. W ostatnich minutach pierwszej połowy brazylijska drużyna narodowa wyszła na prowadzenie w efekcie bramki Neymara. Wówczas mogło się wydawać, że jest już pozamiatane i kibice Brazylii mogą wybierać bilety na mecz 1/2 finału. Jednakże cztery minuty przed końcem dogrywki do siatki trafili zawodnicy narodowej reprezentacji Chorwacji, doprowadzając w ten sposób do serii jedenastek. Drużyna Chorwacji w wykonywaniu jedenastek posiada ogromne doświadczenie i tutaj było to doskonale widoczne. Podczas egzekwowania karnych graczom Brazylii brakowało precyzji, a dzięki temu golkiper zespołu narodowego Chorwacji bez żadnego problemu kilka obronił. Natomiast narodowa drużyna Chorwacji nie chybiła ani razu i tym sposobem zagwarantowała sobie kwalifikację do półfinału światowych mistrzostw w Katarze. Przeciwnikiem narodowego zespołu Chorwacji będzie bardzo silna kadra narodowa Argentyny, która w ćwierćfinałowym pojedynku pokonała również po serii rzutów karnych Holandię.