Zwycięstwo poznańskiego Lecha z hiszpańskim Villarreal rezultatem 3 do 0 - mistrz polskiej ligi rywalizować będzie w Europa Conference League na wiosnę!

Zwycięstwo poznańskiego Lecha z hiszpańskim Villarreal rezultatem 3 do 0 - mistrz polskiej ligi rywalizować będzie w Europa Conference League na wiosnę!

Trudno zaprzeczyć temu, że kibice piłki nożnej z naszego kraju nie mają zbyt często sposobności do świętowania wygranych swojego klubu w europejskich rozgrywkach. Zazwyczaj kluby z polski dość szybko kończą swoją przygodę z europejskimi zmaganiami i w takim przypadku mogą skoncentrować się tylko na rodzimych rozgrywkach. W obecnym sezonie jednak największe pobudki do zadowolenia mają wielbiciele popularnego Kolejorza. Drużyna Lecha Poznań wywalczyła awans do fazy grupowej Europa Conference League i od samego początku zapewnia własnym sympatykom naprawdę dużo emocji. Podczas szóstej kolejki grupowych rozgrywek mistrz Ekstraklasy grał z Villarreal CF, a więc naprawdę solidnym oponentem. Wygrana w tym pojedynku oznaczała, że zawodnicy Lecha zagwarantują sobie awans do fazy pucharowej. Warto wiedzieć, iż wielu ekspertów wątpiło, że Lech Poznań da radę zwyciężyć z znacznie lepiej notowanym oponentem.

Popularny Kolejorz od pierwszych minut tego pojedynku wyglądał znacznie lepiej niż hiszpański przeciwnik. Doskonałym przykładem tego była bramka Velde, która została strzelona w dwudziestej siódmej minucie pojedynku. Kibice mistrza polskiej ligi oszaleli z radości i jeszcze mocniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Pierwsza część spotkania skończyła się rezultatem jeden do zera dla Lecha Poznań. Graczy Lecha Poznań musieli grać czujnie i równolegle poszukiwać szansy na zdobycie następnego gola w II połowie tego pojedynku. Kilka minut po starcie gry zawodnicy Lecha Poznań zdobyli drugiego gola. W 51. minucie bramkę na 2:0 strzelił Michał Skóraś, który pokazywał się w tym meczu niesamowicie. Zawodnik mistrza ligi polskiej strzelił drugą bramkę trzynaście minut przez zakończeniem tego meczu, co doprowadziło fanów będących na trybunach przy Bułgarskiej do szaleństwa. Starcie w ostatecznym rozrachunku skończyło się wynikiem 3:0 dla poznańskiego Lecha, co oznaczało zagwarantowany awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji. Mistrz Ekstraklasy w grupowych rozgrywkach zajął II miejsce. W fazie pucharowej Europa Conference League będą grać z Bodo/Glimt.